Sušená jablka Dogbarf 200 g

Kód: 579
Značka: Dogbarf
99 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Sušená jablka jsou velmi dobrou, doplňkovou součástí stravy psa.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sušená jablka jsou velmi dobrou, doplňkovou součástí stravy psa. Jsou zdrojem jednoduchých sacharidů, vlákniny, minerálů a vitamínů, nezbytných pro zdravý vývoj organizmu psa. A psi je mají navíc velmi rádi. Nepoužívat jako potravinu pro lidi. Mnohá suchá krmiva - granule jsou velmi chudá na vlákninu (mělo by ji být v suchém krmivu min. 3, 5 - 5 %), v takovém případě je zelenina pro psa nutností. Ovoce neobsahuje lepek, je proto vhodné i pro psy s alergiemi.

Obsah živin:

  • 1,2 % bílkovin
  • 0,31 % tuku
  • 65,9 % sacharidy - z toho je 57,1% cukry
  • 4,5 % popelovin (minerální látky)
  • 8,7 % vlákniny

Složení:

  • Sušená, čištěná jablka od českých pěstitelů. Bez přísad jiného ovoce.

Možnosti použití: Sušená jablka jsou vhodné pro všechna plemena, včetně těch, co trpí alergii na lepek. Není vhodné pro psy s cukrovkou. Po namočení slouží především jako příloha k syrovému masu, k masovým konzervám, nebo k vysoko proteinovým granulím.
U nenasytných psů zvýší pocit nasycenosti, nepřekrmují se pak masem, nebo granulemi, tím i živočišnými bílkovinami a nemají potom problémy s jejch trávením - plynatost, průjem. Nepoužívejte ovoce jako hlavní krmnou dávku, ani s ním nepřekrmujte. Mějte ho jen jako doplněk bílkovinného krmiva. Další možností je přidat sušená jablka k jiné zelenině, rýži nebo těstovinám - vhodné i pro psy krmené granulemi. Upraví se obsah vlákniny na ideální poměr a zvýší chutnost rostlinné složky pro psa.

Způsob přípravy: Sušené ovoce je nutné před podáním psovi namočit, nelze ho podávat v suchém stavu - bobtná! Doporučuji namočit dávku sušených jablek do vody cca na 5 - 15 minut. V chladu do 10 °C se může máčet ovoce několik hodin. Vody dejte 2x více než suchých jablek, tzn. na 1 kg ovoce / 2 litry vody. Pokud se voda vstřebá, dolejte ji opět nad povrch. Použijte nádobu s min. 2x větším objemem než bude objem máčeného produktu - nabobtná. Získáte tak asi 2 - 2,5 kg kg mokrého ovoce.