Sušená zeleninová směs Dogbarf 450 g

Kód: 582
109 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Zelenina i rýže by měla být součástí stravy správně živeného psa a neměly by chybět v žádném psím jídelníčku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vícedruhová zeleninová směs ze sušených druhů kořenové zeleniny, pohanky, jáhel a předvařených luštěnin s přídavkem rýže.. Zelenina i rýže by měla být součástí stravy správně živeného psa a neměly by chybět v žádném psím jídelníčku. Jsou zdrojem jednoduchých sacharidů, snadno stravitelných škrobů, vlákniny, minerálů a vitamínů, vhodných pro zdravý vývoj organizmu. Mnohá suchá krmiva ( granule ) a maso jsou velmi chudé na vlákninu. Mělo by ji být v krmivu cca 4 - 5 %, pokud je to pod 3 %, tak v takovém případě je zelenina s rýží pro psa už spíše nutností.

Složení:

  • kořen mrkve Karotky - kostky
  • brambory - kostky
  • pastiňák - kostky
  • toustovaný hrášek - předvařený
  • červená řepa - kostky
  • jablka - kostky
  • petrželová nať drcená
  • rýže 20%
  • loupaná pohanka

Obsah živin: 12,5 % bílkovin, 1,8 % tuku, 6 % popelovin ( minerální látky ), 9 % vlákniny, 43 % škrobu

Možnosti použití: Naše zeleninová směs s rýží je vhodná pro všechna plemena psů. Neobsahuje produkty s obsahem lepku. Nutná krátká tepelná úprava - viz. níže. Povařená směs slouží především jako příloha k syrovému masu, k masovým konzervám, nebo k vysoko proteinovým granulím.

Způsob přípravy: Zeleninovou směs s rýží je nutné mírně povařit a nejlépe pak i rozmixovat, nelze ji podávat v suchém stavu! Doporučuji namočit si směs do teplé vody min. na 2 hodiny. Nebo ji namočit přes noc do studené vody. V chladu do 10 °C se může máčet zelenina s rýží až 24 hodin. Vody dejte min. 2x více než směsi, tzn. na 1 kg zeleniny / 2 litry vody. Ráno namočenou směs neslévejte, přidejte případně chybějící vodu a uveďte těsně před bod varu a cca 5 minut mírně vařte. Získáte tak cca 2 kg vařené zeleniny s rýží. Pokud jste zeleninovou směs s rýží předem nenamočili, je nutné ji zvolna povařit cca 10 minut. Pokud spěcháte slejte zeleninovou směs přes síto, prolejte studenou vodou ( ochladí se ) a nejlépe ještě rozmixujte s trochou vody na pyré - zvýší se podstatně stravitelnost pro psa. Máte-li čas nechejte zeleninu ve vodě zchladnout a pak teprve případně rozmixujte i s vývarem - směs má tak mnohem vyšší chutnost. Zamíchejte zeleninu do obsahu konzervy, masa, vývaru, nebo granulí. Pokud se rýže rozvaří, ničemu to nevadí, spíše je to pro trávení psem ještě lepší.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.