Sušená zeleninová směs Dogbarf 450 g

Kód: 582
Značka: Dogbarf
119 Kč
Skladem

Zelenina i rýže by měla být součástí stravy správně živeného psa a neměly by chybět v žádném psím jídelníčku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vícedruhová zeleninová směs ze sušených druhů kořenové zeleniny, pohanky, jáhel a předvařených luštěnin s přídavkem rýže.. Zelenina i rýže by měla být součástí stravy správně živeného psa a neměly by chybět v žádném psím jídelníčku. Jsou zdrojem jednoduchých sacharidů, snadno stravitelných škrobů, vlákniny, minerálů a vitamínů, vhodných pro zdravý vývoj organizmu. Mnohá suchá krmiva ( granule ) a maso jsou velmi chudé na vlákninu. Mělo by ji být v krmivu cca 4 - 5 %, pokud je to pod 3 %, tak v takovém případě je zelenina s rýží pro psa už spíše nutností.

Složení:

  • kořen mrkve Karotky - kostky
  • brambory - kostky
  • pastiňák - kostky
  • toustovaný hrášek - předvařený
  • červená řepa - kostky
  • jablka - kostky
  • petrželová nať drcená
  • rýže 20%
  • loupaná pohanka

Obsah živin: 12,5 % bílkovin, 1,8 % tuku, 6 % popelovin ( minerální látky ), 9 % vlákniny, 43 % škrobu

Možnosti použití: Naše zeleninová směs s rýží je vhodná pro všechna plemena psů. Neobsahuje produkty s obsahem lepku. Nutná krátká tepelná úprava - viz. níže. Povařená směs slouží především jako příloha k syrovému masu, k masovým konzervám, nebo k vysoko proteinovým granulím.

Způsob přípravy: Zeleninovou směs s rýží je nutné mírně povařit a nejlépe pak i rozmixovat, nelze ji podávat v suchém stavu! Doporučuji namočit si směs do teplé vody min. na 2 hodiny. Nebo ji namočit přes noc do studené vody. V chladu do 10 °C se může máčet zelenina s rýží až 24 hodin. Vody dejte min. 2x více než směsi, tzn. na 1 kg zeleniny / 2 litry vody. Ráno namočenou směs neslévejte, přidejte případně chybějící vodu a uveďte těsně před bod varu a cca 5 minut mírně vařte. Získáte tak cca 2 kg vařené zeleniny s rýží. Pokud jste zeleninovou směs s rýží předem nenamočili, je nutné ji zvolna povařit cca 10 minut. Pokud spěcháte slejte zeleninovou směs přes síto, prolejte studenou vodou ( ochladí se ) a nejlépe ještě rozmixujte s trochou vody na pyré - zvýší se podstatně stravitelnost pro psa. Máte-li čas nechejte zeleninu ve vodě zchladnout a pak teprve případně rozmixujte i s vývarem - směs má tak mnohem vyšší chutnost. Zamíchejte zeleninu do obsahu konzervy, masa, vývaru, nebo granulí. Pokud se rýže rozvaří, ničemu to nevadí, spíše je to pro trávení psem ještě lepší.