Vaječné skořápky Dogbarf 200 g

Kód: 597
Značka: Dogbarf
85 Kč
Skladem

Vaječná skořápková blána je bohatým zdrojem kolagenu, glykosaminoglykanu a elastinu - látek nutných pro výživu kloubů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vaječné skořápky se tepelně ošetří proti zárodkům salmonelózy, usuší se tak a pomelou na jemnou moučku - a to včetně podskořápkové blány.
Vaječná skořápková blána je bohatým zdrojem kolagenu, glykosaminoglykanu a elastinu - látek nutných pro výživu kloubů. Tyto blány se v moučce projevují jako větší pružné kousky.

Obsah minerálních látek - průměr v 1 kg:

  • Popeloviny - 88,7 %
  • Vápník - 35 %
  • Fosfor - 0,22 %
  • Sodík - 0,15 %
  • Draslík - 0,1 %
  • Hořčík - 0,41 %
  • Železo - 21 mg

Možnosti použití: Ne každý pes však chce, nebo může žrát kosti. Především u malých plemen, kde zkrmování kostí je problematické, se skořápky mohou stát výbornou alternativou právě za ně, jakožto přírodní a dobře stravitelný zdroj vápníku. Jemně namleté skořápky z vajec se snadno obalují na syrové maso, nebo se lehce zapracují do mletého masa, konzerv, vlhkých příloh, nebo do olejem, či vývarem namacerovaných granulí. Neovlivňují chuť ani vůni krmiva a pes je bezezbytku sežere.

Doporučené dávkování: Jeden gram mletých vaječných skořápek obsahuje 350 mg čistého vápníku. Průměrná denní potřeba vápníku psem je asi 70 - 90 mg / 1 kg jeho hmotnosti. Březí a kojící feny potřebují 180 - 200 mg / kg. Obdobně je to i u velmi aktivních psů, štěňat v růstu ( po odstavu ) - především pak u velkých a obřích plemen.


Malá a střední plemena: v běžném denním režimu 1 - 2 g moučky / 5 kg hmotnosti

Velká plemena a velmi aktivní psi: 2 - 3 g moučky / 5 kg hmotnosti

Březí a kojící feny: 3 - 4 g moučky / 5 kg hmotnosti

( 1 zarovnaná čajová lžička odpovídá asi 4 g naší moučky z vaječných skořápek )

Krátkodobé, nebo nárazové předávkování vaječnými skořápkami psovi vůbec nijak neublíží. Nejde o minerální koncentrát, nebo medikament, ale o přirozenou surovinu a pes si z ní vezme jen tolik, kolik jeho organizmus potřebuje.

Skladování a spotřeba: Moučku z vaječných skořápek skladujte dobře uzavřenou v PVC obalu a v suchu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Přílohy B.A.R.F.
Hmotnost: 200g