Dietní vločky + 20% zeleniny 1 kg

Kód: 2370
Značka: Lunderland
199 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rýže a zelenina Lunderland pro tento dietní mix byla sušena tlakem v suché horké páře. 
Složení: Předvařená, loupaná rýže, karotka, pórek; obsah zeleniny je min. 20% 
Jakostní znaky: Vlhkost 9,6%, hrubý protein 8,2%, hrubý tuk 1,5%, hrubá vláknina 1,6%, hrubý popel 2%, škrob 61,6%, vápník 0,13%, fosfor 0,23% 

K obsaženým složkám:  

Rýže: je to lehce stravitelná obilnina, která nenadýmá. Neobsahuje lepek, ani cholesterol; je bohatá na slizotvorné substance, které pomáhají se zažívacími problémy a s průjmy. 
Mrkev: je jednou z nejzdravějších kořenových zelenin. Je zásobárnou cenných biolátek; obsahuje betakaroten, „předstupeň“ vitamínu A. Dále obsahuje selen, jeden z nejdůležitějších prvků imunitního systému, který je jádrem enzymu glutathionperoxidázy, chránícího tělesné buňky před volnými radikály. V mrkvi se nachází také vitamíny D, E, K, éterické oleje, vláknina a velké množství cukru (především lehce stravitelné glukózy), lecitin, draslík, vápník, vodík, hořčík, železo, měď, fosfor, jód a kobalt. Mrkev posiluje sliznice v těle, aktivuje látkovou výměnu, zastavuje proces stárnutí, podporuje růst srsti, kvalitu pokožkyzlepšuje vidění, posiluje krevní oběh. 
Pórek: je zelenina s typickým kořeněným aroma, které získává díky obsaženým éterickým olejům a síře. Má vynikající preventivní a léčivé účinky. V žaludku a střevech působí proti bakteriím a kvasinkám vyvolávajícím nadýmání, střevní koliku a průjmy. Má diuretické účinky – je vhodný pro revmatiky, je vhodný i při bronchitidách, je účinný proti změnám cév způsobených stářím. Pórek obsahuje také stopové prvky jako zinek, mangan, selen. Podporuje prokrvení, snižuje cholesterol a krevní tuky, podporuje střevní peristaltiku.

Návod k přípravě:


Smíchejte vločkový mix se stejným objemovým množstvím vody (např. 1/2 hrnku vloček s teplou až horkou vodou) a nechte vločky 15 až 30 minut namočené. Pro zvýšení stravitelnosti je možné suché vločky našrotovat resp. mokré vločky rozmixovat. Krmte pouze čerstvě připravené vločky. Již déle namočené obilniny mohou – obzvláště v létě – po několika hodinách zkysnout a stát se pro psa a kočku velice špatně stravitelnými. 
Obecně k dávkování: 
Polovina velkého hrnku (250ml) s dietními vločkami odpovídá cca 51g sušených vloček. Stejné množství vody váží zhruba 125g. To znamená, že po nabobtnání získáte 176g hotových vloček. Pro přípravu 100g hotových dietních vloček potřebujete cca 29g suchých vloček a cca 71 g vody.

Doporučené dávkování:


Psi
• Štěňata: cca 80% masa a 20% vloček 
• dospělí psi: cca 2/3 masa a 1/3 vloček 
• starší psi: 70% masa a 30% vloček 
Kočky
• mladé kočky: cca 90% masa a 10% vloček 
• dospělé kočky: cca 80% masa a 20% vloček