Chlorella Sladkovodní řasa 200 g Dogbarf

Kód: 516
Tip
Značka: Dogbarf
359 Kč
Skladem

Chlorella má silné antioxidační účinky a podporuje činnost i funkci jater. Urychluje rekonvalescenci po nemoci, operacích, nebo po velké fyzické zátěží. Podporuje správnou funkci štítné žlázy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mezi nejvýznamnější přínosy Chlorelly je schopnost vázat na sebe různé toxiny a těžké kovy z organizmu - střev, díky obsahu látky Sporopollein, který tvoří s toxiny nevratnou vazbu a odchází z těla s výkaly ven. Působí tak preventivně proti virovým infekcím, zánětům žaludku, srdečním chorobám, nádorovým onemocněním, aj. Chlorella má vysoký obsah lehce stravitelných bílkovin a minerálů. Jedná se především o obsah hořčíku, pak železa v chelátové formě ( stravitelnost přes 90 % ), vápníku, zinku a draslíku. Ze stopových prvků to je mangan, selen, jód, chrom, lithium. Řasy rodu Chlorella mají stejně tak vysoký obsah vitamínů ze skupiny B. Obsahuje látku Chlorellin, což je přírodní antibiotikum, působící proti patogenním organizmům bez poškození trávicí mikroflóry. U mláďat podporuje růst organizmu a zvyšuje vlastní imunitu. U dospělců dále buduje silný imunní systém a podporuje procesy uzdravení. Vysoký obsah chrolofylu napomáhá ke snížení zápachu z tlamy psa i jeho výkalů. Napomáhá správnému trávení, zlepšuje zažívání a snižuje plynatost.
Chlorella má temně zelenou barvu, velmi jemnou pudrovitou strukturu a mírné rostlinné aroma, trochu podobné mleté, sladké paprice. Díky této jemné struktuře a narušenému buněčnému obalu, má i vysokou využitelnost v organizmu. 

Chlorella je vhodným doplňkem každodenní stravy pro všechny rasy a kategorie psů, nebo i koček. Je to ideální krmný doplněk např. při krmení syrovou stravou, tzv. BARFování. Neměla by chybět ve výživě psů ve vysoké zátěži, při výcviku, rekonvalescenci při otravách, nebo po využívání medikamentů, po operaci, ve stresu ( závody, výstavy, aj. ).

Ve výživě psa může hrát významnou roli v doplňování širokého spektra vysoce stravitelných a jinak pro něj jen těžko dostupných specifických živin - především, enzymů, specifických aminokyselin, minerálů - hlavně hořčíku, stopových prvků, vitamínů, antioxidantů a nenasycených mastných kyselin.

Použití: Nasypejte Chlorellu na vlhké krmivo - maso, vařená zelenina, rýže, těstoviny, nebo na mírně zavlhčené granule a vše promíchejte. Díky nevtíravé, jemné vůni ji většina psů bez problémů přijímá.

Chlorellu lze používat dlouhodobě - měsíce (pravidelná vysoká zátěž, zlepšení zdravotního stavu po nemoci - rekonvalescence, detoxikace, aj.)

Obsah přirozených živin v 1 kg:

  • Hrubý protein - 62 %
  • Tuk – 12 %
  • Vláknina - 8 %
  • Hrubý popel 8 %
  • Sacharidy 10 %
  • Chlorofyl - 2480 mg
  • Vlhkost 10 %


Vitamíny: A - 11 400 MJ, B1 – 3,5 mg, B2 – 8 mg, B3 Niacin - 25 mg, B5 kyselina pantothemová - 63 mg, B6 - 3,15 mg, B12 - 8,5 mcg, B8 = Cholin – 50 mg, C - 45 mg., E - 25,5 mg, Kyselina listová - 3,3 mg.

Minerály: Vápník – 0,45 %, Fosfor – 0,15 %, Sodík – 0,3 %, Draslík - 1,05 %, Hořčík - 0,35 %, Draslík - 1 %, Síra - 1,3 %, Měď – 10 mg, Železo – 175 mg, Zinek – 2,16 mg, Jód – 55 mg.

 

Dávkování: Pro málo aktivní psy 1 g ( cca 1 kávová lžička ) Chlorelly na 10 kg hmotnosti psa na den. Pro aktivní psy 2 g / 10 kg / den. Pro velmi aktivní psy v zátěži 3 g / 10 kg / den. U malých psů pod 10 kg může být 1 - 2 g / den. Při krmení 2x denně, rozdělte dávku na polovic do každého krmení.

 

Skladování a spotřeba: Uchovávejte Chlorellu v dobře uzavřených PVC, nebo papírových obalech, v suchu a temnu, bez přímeho slunečního svitu na obal, při teplotě do cca 20 °C. Spotřebujte max. do 12 měsíců od nákupu. Přemrznutí, nebo krátká tepelná úprava nevadí.