Jablečné výlisky granulované Dogbarf 200 g

Kód: 528
59 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Granulované jablečné výlisky jsou vhodné pro menší, střední a velká plemena, pro zdravé psy, mladého až pokročilejšího věku, bez sklonu k cukrovce. U velkých plemen a psů ve vysoké zátěži doplňkové krmivo nenahradí nadprůměrnou potřebu specifických živin, např. vitamínů a minerálů !

Detailní informace

Detailní popis produktu

Granulované jáblečné výlisky jsou skvělým zdrojem přírodní vlákniny, nutné pro správnou peristaltiku (mikropohyb) střev, nutnou pro kvalitní trávení i vylučování. Granule by měly být ale pouze doplňkem příloh při krmení masem pro příznivce BARFování. Výborným tahem, pro zlepšení chuti i nutriční hodnoty, je zalít jablečné granule k masu ještě vývarem z něj, či z kostí! Granule jsou o průměru 8 mm a délce cca 20 - 30 mm. Mají světle hnědou barvu a jemnou vůni po jablkách. Jablečné granule neobsahují žádné konzervanty ani barviva !

Složení:

  • Kvalitní, čerstvá, sušená jablečná dřeň, bez dalších příměsí jiných surovin!

Obsah vybraných přirozených živin na 1 kg krmiva:

  • Vlhkost 8 %
  • bílkoviny 7 %
  • rostlinný tuk 4,7 %
  • vláknina 18,3 %
  • sacharidy 12 %
  • popel 4,3 %

Vitamíny: E 3,1 mg, karoten 5,3 mg, B1 2,5 mg, B2 1,2 mg, B3 Niacin 31 mg. Makroprvky - Ca 2,2 g, P strav. 3,5 g. Na 1,1 mg, K 4,6 mg. Mikkroprvky: Fe 162 mg, Cu 13 mg, Mn 16,5 mg, Zn 38 mg.

Sacharidy pochází z ovoce, jde tedy o jednoduché cukry - fruktózu a glukózu, které jsou pro psa přijatelné. Popel je označení zbytku při spálení jednotky směsi, při laboratorních rozborech. Je to nespalitelný podíl a jde převážně o minerální látky. ( Nejde o popel přidaný do krmiva! )

Doporučené použití: Granulovaná jablečná dřeň je pouze doplňkem k masité stravě při tzv. BARFování. Nekrmte ji samostatně, pes je sice nebude ani moc chtít sólo žrát, ale kdyby náhodou ano, mohla by způsobit trávicí potíže díky vysokému podílu rostlinné vlákniny - zácpa. Pokud by pes sežral větší množství suchých granulek, zvětší v žaludku svůj objem cca 4x a hrozí jeho torze - přetočení. Několik kusů ze zvědavosti rozkousaných granulek však vůbec psovi neuškodí. Ve vodě granule sice hned nebobtnají, ale postupně se rozpadají a uvolněná dřeň až pak na sebe začne nabírat vodu a zvětšovat svůj objem. Proto je nutné jablečné granule cca půl hodiny před krmením zalít vodou, nebo masovým vývarem - může být i teplý. Na 100 g granulí dejte asi 400 ml vody. Rozpustnost je pozvolná a granule se rozpadají od povrchu ke středu řádově desítky minut ( dle teploty zálivky ). Namočenou a vodou nasáklou jablečnou dřeň zamíchejte do masové směsi.

Dávkování doplňkového krmiva: Obecně se k masu jablečné granule přidávají v objemu 5 % ( 50 g na 1 kg masa ). Je třeba počítat se zvětšením objemu. Záleží také na tom, jaké doplňky stravy ještě používáte. Pokud žádné, může se dát jablečných granulí až do 10 % z hmotnosti krmné porce. Pokud jsou jen přídavkem k jiné rostlinné složce, dejte jich jen do 5%.
Doporučujeme odzkoušet také to, jak velké množství jablečné dřeně je pes vůbec ochoten sežrat. Začněte proto s malými dávkami, cca 3 % suchých granulek ( 30 g ) na 1 kg krmiva.

Skladování a spotřeba: Granulované jablečné výlisky jsou konzervovány přirozenou cestou, a to dokonalým vysušením. Uchovávejte je proto v suchu, temnu a při teplotě nejlépe do 18 °C. Nepokládejte pytle, nebo sáčky na beton, kachle, železo a jiný dobře vodivý materiál. Mějte je na dřevěné ( např. palety ), nebo silnější kartonové podložce, která jej odizoluje od podlahy. Může jinak dojít vlivem rozdílných teplot ke srážení vlhkosti v místě dotyku a následnému zaplísnění.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.